aktualności

Przywrócą dawny blask Willi Wanda

21.11.2021

Grupa Hotelowa Szczawnica Park chce przywrócić blask zabytkowej Willi Wanda w Szczawnicy. Trwają prace nad tym, aby ponownie stała się luksusowym, butikowym hotelem.

Misją działającej od kilkunastu lat Grupy Hotelowej Szczawnica Park jest ratowanie przed zapomnieniem unikalnej architektury miasta oraz propagowanie walorów turystycznych Pienin.
Grupa powiększy się o kolejne budynki zlokalizowane przy Promenadzie nad Grajcarkiem, dzięki czemu na wielohektarowym terenie, w samym centrum Szczawnicy, powstanie Szczawnica Park Resort & Spa – kompleks działający pod wspólną marką. W jego skład wejdącztery obiekty:funkcjonujący Hotel Szczawnica Park **** i Willa Park, nowobudowany Szczawnica Park Residence oraz planowana odrestaurowana Willa Wanda – luksusowy hotel butikowy.

Willa Wanda wybudowana w dwudziestoleciu międzywojennym przez rodzinę Zachwiejów była hotelem pierwszej kategorii, słynęła z pięknej architektury i świetnej kuchni. Odwiedzali ją znamienici Polacy z kręgu artystycznego oraz ważne osobistości z zagranicy.Po II Wojnie Światowej została upaństwowiona i przekształcona na ośrodek zdrowia.

Nowi właściciele pragną zgodnie z historią Willi i wolą rodziny Zachwieja,odtworzyć w tym miejscu luksusowy hotel butikowy. Hotel tak jak kiedyś, ma się wyróżniać najwyższej jakości serwisem. Właściciele chcą zachować wszelkie walory architektoniczne budynku.Od dwóch lat trwają prace nad założeniami do projektu z konserwatorem zabytków, które są bardzo czasochłonne, ale powinny zagwarantować wspaniały efekt.Intencją jest aby Willa Wanda ponownie stała się perłą Pienin.
Nowy budynek - Szczawnica Park Residence to 27przestronnychapartamentów, utrzymanych w charakterystycznym dla grupy klimacie wzorowanym ze szwajcarskich resortów. Znajdzie się w nim zewnętrzny basen z widokiem na góry oraz sala konferencyjno - bankietowa o powierzchni 500 m²z pełnym zapleczem gastronomicznym.

Dzięki nowej przestrzeni eventowej Szczawnica Park Resort będzie ważnym punktem na mapie wydarzeń biznesowych, a także wesel i innych przyjęć okolicznościowych.
W ramach pobytu w jednym z obiektów wchodzących w skład Resortu,Goście będą mogli korzystać z udogodnień każdego z nich. Do ich dyspozycji będą strefy Spa & Wellness, szeroka oferta gastronomiczna oraz klub muzyczny Biała Woda Music Bar.
Właściciele grupy - Renata Gorecka i Grzegorz Gacek, konsekwentnie dążą do stworzenia w pienińskim uzdrowisku prawdziwego Resortu. W portfolio grupy oprócz wymienionych wyżej obiektów znajdują się położone w Szczawnicy: Hotel Batory ***, Willa Tęcza i Apartamenty Eko.

Mat. Prasowe / jd
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 02 06.2022
  • 05 06.2022
  • 30 06.2022
reklama
dołącz do nas