aktualności

Wynajem ekspresu - 4 powody, dla których warto sinim zainteresować (art. sponsorowany)

28.04.2022

Wynajem ekspresu to jedna z metod pozyskania potrzebnego urządzenia do przyrządzania kawy. Wybierana jest zwłaszcza przez przedsiębiorców – właścicieli kawiarni, restauracji, firm cateringowych oraz biur. Wynajem ekspresu cieszy się coraz większą popularnością, a to za sprawą co najmniej tych 4 zalet.

 

Podsumowanie:

  • Ekspres do kawy na własność czy wynajem ekspresu? Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety, ale faktem jest, że wynajem interesuje coraz większe grono przedsiębiorców.
  • Wynajem ekspresu od kawy to usługa kierowana zarówno do początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców z branży gastronomicznej, ale nie tylko – także do osób zarządzających wyposażeniem biur.
  • Istnieje wiele zalet przemawiających za wynajmem ekspresu kawowego. Korzyści finansowe to tylko jedna z nich. Przeczytaj artykuł i poznaj pozostałe!
Na czym polega wynajem ekspresu do kawy?
Wynajem ekspresu do kawy to usługa kierowana zarówno do początkujących, jak i wieloletnich przedsiębiorców, głównie z branży gastronomicznej oraz właścicieli biur. Generalnie osób, które potrzebują takiego urządzenia do uzyskania przychodu i/lub rozwoju biznesu – poprzez poszerzenie oferty lokalu bądź zwiększanie satysfakcji pracowników.

Usługa ta bazuje na umowie o wynajem, w ramach której przedsiębiorca otrzymuje nowoczesne urządzenie dopasowane do swoich potrzeb, gwarancję montażu i serwisu bez dodatkowych kosztów, a w zamian zobowiązany jest do zakupu określonej ilości kawy od dostawcy usługi i comiesięcznej, zazwyczaj symbolicznej opłaty. Warunki umowy mogą się oczywiście różnić w zależności od firmy, z którą nawiązywana jest współpraca. Na przykład, niektóre z nich oferują rozliczenie wyłącznie za ilość napojów wydanych przy pomocy danego ekspresu w danym okresie rozliczeniowym.

Wynajem ekspresu do kawy – dlaczego warto?
Nie ponosisz dużych kosztów inwestycyjnych

Ekspres do kawy nie należy do tanich urządzeń. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na solidnym, nowoczesnym modelu – niezawodnym i oferującym duże możliwości w zakresie przygotowania kawy. Kupno takiego sprzętu w tradycyjny sposób, czyli płacąc jedną, ale bardzo dużą kwotę w którymś ze sklepów z urządzeniami RTV i AGD, zwłaszcza na chwilę po otwarciu własnej firmy, generuje duże ryzyko i dyskomfort. Wynajem to dobra alternatywa, która ułatwia zachowanie płynności finansowej i umożliwia wykorzystanie zwolnionej w ten sposób części budżetu na inne cele, np. promocję – również bardzo ważną w pierwszych miesiącach prowadzenia firmy.

Dopasowanie usługi do różnych potrzeb przedsiębiorców

Nie bez przyczyny wynajem ekspresu do kawy jest usługą kierowaną zarówno do przedsiębiorców z branży gastronomicznej, jak i osób odpowiedzialnych za wyposażenie biura. Otóż firmy oferujące wynajmem ekspresów zapewniają elastyczne warunki współpracy, które z łatwością dopasowują do możliwości i potrzeb danego klienta. Mowa choćby o wynajmie z różnymi metodami rozliczania (np. tylko za wydane porcje kawy lub ze stałym, comiesięcznym limitem kawowym) czy możliwości wstrzymania umowy na kilka miesięcy (ma to bardzo duże znaczenie przy firmach, które obserwują sezonowe spadki wyników sprzedażowych).

Dodatkowe usługi wliczone w cenę wynajmu ekspresu

Była już mowa o braku dużej inwestycji na początku. To jednak nie koniec korzyści finansowych z wynajmu, jako alternatywy dla kupna ekspresu na własność. Koszt pozyskania urządzenia do kawy w taki sposób okazuje się bowiem jeszcze mniejszy, kiedy dodasz do tego fakt bezpłatnego montażu i serwisu, wliczonych w cenę wynajmu. Niektóre umowy uwzględniają też darmowe środki do czyszczenia i profesjonalne doradztwo, w ramach którego specjalista podpowiada, który ekspres sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie.

Dostęp do nowoczesnych ekspresów różnego rodzaju

Firmy specjalizujące się w wynajmie ekspresów do kawy, jak np. Tchibo Coffee Service, mają w swojej ofercie różnorodne urządzenia najbardziej renomowanych i znanych producentów. Dzięki temu zyskujesz dostęp do wielu ekspresów kawowych o mniej i bardziej rozbudowanej funkcjonalności i masz dużą szansę na znalezienie dokładnie takiego, jakiego potrzebujesz. I to na dobrych warunkach.
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 30 06.2022
  • 02 07.2022
  • 03 07.2022
  • 03 07.2022
  • 03 07.2022
  • 09 07.2022
  • 17 09.2022
reklama
dołącz do nas