aktualności

Powtórka sprzed tygodnia: Lubań wygrywa, Jarmuta przegrywa

07.05.2022

W meczach IV ligi Lubań na własnym boisku wysoko wygrywa z Tarnovią, natomiast Jarmuta przegrywa na wyjeździe z Popradem 0:3. Aktualnie po 27 meczach Lubań zajmuje 2 pozycję w tabeli z 55 punktami, a Jarmuta miejsce 16 z zaledwie 18 punktami.

Pewna wygrana maniowian na własnym boisku. Przewagę uzyskaną podczas pierwszych 45 minut udało się znacznie powiększyć już w początkowej fazie drugiej połowy.
Momenty były:
20 – GOL 1:0! Korner dla maniowian. Ligienza mocno dorzuca z narożnika, a na piątce z impetem główkuje Mrówka.
45 – GOL 2:0! Bocznym sektorem szarpnął Mańko. Dogranie w pole karne zamyka z głowy Kasperczyk.
51 – GOL 3:0! Po indywidualnej szarży Pluta pokonuje golkipera przyjezdnych.
53 – GOL 4:0! Chlipała wzdłuż pola karnego do Kasperczyka. Napastnik Lubania uprzedza bramkarza i ustala wynik meczu.
Lubań Maniowy – Tarnovia Tarnów 4:0 (2:0)
1:0 Mrówka (Ligienza) 20 głową po rzucie rożnym
2:0 Kasperczyk (Mańko) 45 głową
3:0 Pluta 51
4:0 Kasperczyk (Chlipała) 53
Lubań: Świerad – Ligienza, Firek, Chlipała, Mańsko, Zawiślan, Quintanilha (60 Jandura), Pluta (70 Magdziarczyk), Duda, Mrówka (85 Diaz), Kasperczyk (65 Skydan)
Tarnovia: Łyczko – Rincon, Noga, Król (55 Kruk), Wilk, Kijowski (60 Kozdrój), Kucharczyk (46 Bury), Plebanek, Tokarczyk, Baruch, Ptak

Jarmuta, zdając sobie sprawę z klasy rywala, próbowała zagrać nisko i wyczekać cierpliwie na okazje z kontrataku. Niestety rywal przedarł się przez defensywę szczawniczan już w 12 minucie i mógł wyczekiwać na otwarcie się przeciwnika. Przyjezdni pokazali się dobrze zwłaszcza w ostatnich minutach pierwszej odsłony, gdzie postraszyli faworyzowany Poprad. Sprokurowany w drugiej połowie rzut karny oraz czerwona kartka dla Sidorczuka zniweczyły marzenia o pokuszeniu się o niespodziankę. Muszynianie wygrywają pewnie na własnym terenie, zachowując czyste konto.
Poprad Muszyna – Jarmuta Szczawnica 3:0 (1:0)
1:0 Orzechowski 12
2:0 Kaczyński 60 z karnego
3:0 Szkred 84
Poprad: D. Bomba – Kaczyński, Szczepanik, Matras, Klóska, Podgórniak, Tokarz, Orzechowski, Oleksy, Szczepański, T. Bomba (oraz Fojt, Smoleń, Szkred)
Jarmuta: Pietrzak – Barnaś, Noworolnik, Drożdż, Dyląg, Kwit, Kuziel, Balogun (89 Latawiec), Sidorczuk, Żółtek (75 Faltyn), Wiercioch
12 – GOL 1:0! Wrzutka gospodarzy z bocznego sektora. Futbolówka przechodzi graczy w centrum pola karnego i trafia na dalszy słupek do niekrytego Orzechowskiego. Mocny strzał nie dał szans Pietrzakowi.
41 - Balogun wyprzedza przeciwnika i wychodzi na pozycję. Obiecujący rajd, niestety wykończenie pozostawia dużo do życzenia.
60 – GOL 2:0! Próba podania w polu karnym Jarmuty został przecięta zagraniem ręką. Z jedenastki nie pomylił się Kaczyński.
75 – Kontra przyjezdnych po źle rozegranym kornerze przez rywala. Zagranie do boku, gdzie Wiercioch ścina w pole karne i ostatecznie uderza minimalnie niecelnie.
80 – Arbiter nie zawahał się sięgnąć po kartonik dla Sidorczuka. To druga tego typu kara dla pomocnika Jarmuty, który zostaje zmuszony do opuszczenia placu gry.
84 – GOL 3:0! Po sprawnie wyprowadzonej kontrze bramkę zdobywa rezerwowy Popradu – Szkred.