aktualności

Sprawcy rozboju w Maniowach - aresztowani

30.07.2022

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali sprawców rozboju w Maniowach. Mieszkańcy powiatu tatrzańskiego w wieku od 18 do 29 lat odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, a dwóch zatrzymanych w wieku 24 i 29 lat dodatkowo za posiadanie środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

- Do rozboju doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek około godziny 3, w Maniowach. Do siedzących w samochodzie dwóch mężczyzn i kobiety, podeszło trzech mężczyzn w kominiarkach na głowie. Napastnicy używając siły fizycznej, gazu obezwładniającego i pałek doprowadzili ich do stanu bezbronności, po czym ukradli gotówkę w kwocie około 95 tys. złotych i uciekli - przypomina okoliczności zdarzenia podkom. Dorota Garbacz.

W sprawie rozboju zostało wszczęte śledztwo. Zajęli się nim policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

- Dzięki skutecznej pracy operacyjnej, funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawców. Mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat zostali zatrzymani w środę w miejscach swojego zamieszkania na terenie powiatu tatrzańskiego. Dodatkowo podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 24 i 29-latka, policjanci znaleźli i zabezpieczyli gotówkę i środki odurzające. Podczas prowadzonych czynności odzyskano część skradzionych pieniędzy. W czwartek zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Podejrzani odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu z art. 280 §2 kk, a 24 i 29-latek odpowiedzą także za posiadanie środków odurzających z art. 62§1 upn. Po przesłuchaniu i przedstawieniu zarzutów, prokurator wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu - dodaje rzecznik KPP w Nowym Targu.

Sąd przychylił się do wniosku i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

Za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Jeżeli sprawca podczas popełnienia przestępstwa posługuje się niebezpiecznym przedmiotem - grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

opr.s/
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 30 09.2023
  • 30 09.2023
  • 30 10.2023
  • 31 12.2023
reklama
dołącz do nas