aktualności

Inwestowanie w akcje. Od czego zacząć? (art. sponsorowany)

20.09.2022

Obserwując nieustannie zmienną sytuację na rynku finansowym, połączoną z wysoką inflacją i niskim oprocentowaniem lokat bankowych, wielu użytkowników poszukuje korzystniejszych alternatyw do pomnożenia kapitału. Inwestowanie w akcje na giełdzie prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, choć związane jest z również z określonym ryzykiem. Co warto wiedzieć oraz jak zacząć swoją przygodę?

Inwestownie w akcje - czym się charakteryzuje?

Inwestowanie w akcje to rozwiązanie korzystne i dostępne dla każdej zainteresowanej osoby. Na giełdzie papierów wartościowych spotykają się różni inwestorzy, którzy chcą zakupić lub sprzedać różne aktywa, takie jak między innymi:
 • akcje,
 • obligacje,
 • certyfikaty,
 • papiery wartościowe itd.
Po ich zakupie inwestor liczy na zysk w postaci odsetek, wzrostu ceny po zakupie czy dywidendy. Jest to kluczowy aspekt, ponieważ inwestowanie  i spekulowanie na giełdzie są nierozerwalnie związane z zyskiem lub stratą. 

W co warto inwestować?

Do najczęściej wybieranych i polecanych inwestycji zaliczyć możemy między innymi zakup akcji od dużych spółek, które posiadają stabilną pozycję na rynku bez ryzyka. Dobrym rozwiązaniem jest również inwestowanie w spółki, które wypłacają środki w postaci dywidendy. Są to aktywa wypłacane ich właścicielom, jako formę wynagrodzenia za wsparcie ich kapitału.

Jak zacząć inwestować w akcje?

Chcąc kupić akcje na giełdzie, konieczne jest założenie rachunku inwestycyjnego w odpowiednim domu maklerskim. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę i szukasz polecanego i sprawdzonego miejsca, koniecznie odwiedź witrynę i wybierz tę ofertę. Dodatkowo na stronie znajdziesz więcej informacji na temat potencjalnego ryzyka, oraz istotne kwestie związane z wykorzystaniem poszczególnych produktów finansowych.

Rodzaje możliwych zleceń maklerskich to naprawdę złożony temat. Wyróżnić możemy bowiem dwa rodzaje zleceń, czyli zlecenie kupna i sprzedaży. W pierwszym przypadku przekazujemy odpowiednie środki za akcje, natomiast podczas sprzedaży przekazujemy akcje za odpowiednią ilość pieniędzy.

O czym jeszcze warto wiedzieć?

Na giełdzie można handlować dowolnymi aktywami. W zamian za nie przekazujesz świadomie określoną sumę środków finansowych. Jest to związane z ryzykiem straty, stąd też należy podchodzić do tych kwestii zawsze w sposób bardzo odpowiedzialny. Wybrany dom maklerski to tylko pośrednik w transakcji, ponieważ cały obrót odbywa się pomiędzy inwestorami. Warto więc dobrze przemyśleć każdą sytuację oraz ocenić możliwość zysku lub straty. 
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
 • 08 10.2022
 • 08 10.2022
 • 09 10.2022
 • 09 10.2022
 • 15 10.2022
 • 15 10.2022
 • 29 10.2022
reklama
dołącz do nas