aktualności

Dzieci uczą ostrożności swoje babcie i dziadków

24.01.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Szczawnicy odwiedzili przedszkolaków i wręczyli im laurki, które maluchy mogły przekazać swoim babciom i dziadkom z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Kartki pełnią funkcję profilaktyczną, z jednej strony znajduje się wierszyk edukacyjny, który ostrzega przed oszustami, a z drugiej strony miejsce na rysunek i życzenia wnuków.

Laurki policjanci przekazali przedszkolakom na terenie całego powiatu nowotarskiego. Kartki zostały przygotowane przez małopolskich policjantów z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka, który przypada 21 i 22 stycznia. Kartki są wyjątkowe, ponieważ pełnią podwójną funkcję - oprócz życzeń zawierają również treści informacyjno – profilaktyczne. Kartki zostały tak przygotowane, aby dzieci mogły je pokolorować lub napisać własne życzenia, z drugiej zaś strony dziadkowie odnajdą wiersz edukacyjny, który w zabawny, literacki sposób przypomni o tym, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

Działania te realizowane będą w ramach podpisanego w 2020 roku porozumienia pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego a Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie dot. współpracy przy realizacji zadania „Wielopokoleniowa Edukacja Małopolan”. Założeniem wielopokoleniowej edukacji jest dotarcie poprzez dzieci do bliskich, by te następnie przekazywały im wiedzę o oszustach.

KPP Nowy Targ

reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 02 03.2024
  • 03 03.2024
  • 10 03.2024
reklama
dołącz do nas