aktualności

VI Targowisko regionalne w Łopusznej

26.02.2023

Coraz większym zainteresowaniem kupujących i sprzedających cieszy się organizowane od 6 lat przez Związek Podhalan w Łopusznej targowisko regionalne. Można tu kupić prawie wszystko, co związane jest z regionem Podhala.

Masz góralskie ubrania, w których już nie chodzisz, masz stare przedmioty codziennego użytku, wykonujesz góralskie rękodzieło i chcesz się nim pochwalić lub posiadasz coś związanego z kulturą regionalną co może przydać się komuś innemu? Odśwież swoją skrzynie, szafę i szufladę. Przyjdź na Targowisko strojów regionalnych, rękodzieła i wszystkiego co związane z góralszczyzną. Przydź, sprzedoj, kup abo zamień góralskie rzecy - co roku zachęca pomysłodawca imprezy Mateusz Buła.

Tym razem na stoiskach mozna było ubrać się po góralsku od stóp do głów. Sprzedający oferowali ubiory dla kobiet, mężcyzn i dzieci - od prawdziwych kapeluszy , przez koszule i bluzki, spodnie i spódnice, po wełniane skarpety i kierpce. Nie zabrakło także bizuterii: korali dla pań i spinek z parzenicami dla panów.
Ponadto mozna było nabyć sztukę wykonaną przez regionalnych twórców, m.in obrazy malowane na szkle i haftowane, ręcznie zdobione obrusy, zabawki dla dzieci wykonane na szydełku oraz książki o kulturze, sztuce, architekturze i przyrodzie Podhala.

Po ilości gości odwiedzających targowisko widać, że pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom regionu - bo tu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Z roku na rok przybywa sprzedających i kupujących.


jd
fot. Szymon Pyzowski, Joanna Dziubińska

 
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 30 09.2023
  • 30 09.2023
  • 30 10.2023
  • 31 12.2023
reklama
dołącz do nas