aktualności

Misterium Męki Pańskiej w Łapszach Niżnych - ,,Wierzę w kościół Chrystusowy''

13.04.2023

Na modlitwie i na wspólnym przeżywaniu tajemnicy Misterium Wielkiego Czwartku i Wielkiego Piątku zgromadzili się Łapszanie i mieszkańcy z okolicznych wsi w kaplicy letniej kościoła w Łapszach Niżnych by przygotować się do Świąt Wielkanocnych.

W rozważaniach wspominano słowa św. Jana Pawła II, papieża Franciszka, odczytano „Modlitwę za Ojczyznę” ks. Piotra Skargi, a teksty drogi krzyżowej oparto na rozważaniach zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI. Znane nam z biblii postacieodgrywali mieszkańcy wsi.Przemijanie ludzkiego życia pięknie w krótkiej scence przedstawiły dzieci i młodzież z naszej szkoły. Do tego muzyka, dekoracja i drobne rekwizyty.
I mimo, że pogoda nie pozwoliła na przejście stacjami drogi krzyżowej na Kalwarii Spiskiej, a wszystko rozegrało się w prezbiterium łapszańskiej kaplicy, może jeszcze bardziej dało się przeżyć to, co znamy z kart pisma świętego, bo było tak blisko przed oczami oglądających. Zimowa pogoda była lekcjącierpliwości i pokory. Człowiek nie na wszystko ma wpływ, czasem musi dostosować się do zmieniających się warunków np. za oknem, ale na pewno ma wpływ na swoje postrzeganie świata.Przywołane słowa Papieża Franciszka wskazywałyna jasny kierunek odnowy Kościoła, który sami tworzymy. Często padały słowa by nie tracić nadziei by nie poddawać się narzekaniu i beznadzieii nie dać się zawładnąć duchowi nienawiści.Wierzmy w miłość i nią kierujmysię na co dzień. Budujmy kościół i idźmy za Chrystusem, bo: kto wierzy, nigdy nie jest sam.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszym misterium i pomoc w jego organizacji, a w tym czasie świątecznym życzymy wszystkim nadziei, bożej radości i błogosławieństwa Jezusa Zmartwychwstałego!
 
Organizatorzy: Parafia św. Kwiryna w Łapszach Niżnych
zdjęcia: Fot-Film Spisz Podhale Kamil Kowalczyk
 
 
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas