aktualności

OSP Ochotnica Górna z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

15.05.2023

W ubiegłą sobotę 13 maja 2023r. w Ochotnicy Górnej odbyło się Uroczyste Przekazanie Średniego samochodu ratowniczo- gaśniczego dla naszych strażaków z Ochotnicy Górnej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 15.00 po której nastąpił przemarsz na plac obok Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej. Na plac wprowadzono flagę państwową oraz poczty sztandarowe, co wzbudziło ogromny patriotyzm i dumę. Następnie, pododdziały straży pożarnej złożyły meldunek i przeszły w uroczystym przemarszu przed nowym wozem.

Podczas uroczystości, flaga została podniesiona na maszt, co było wyrazem naszej jedności i determinacji w obronie życia i mienia. Kolejnym punktem programu było przekazanie i prezentacja nowego samochodu, który został przygotowany specjalnie dla naszej straży. To nowoczesne i wyposażone w najnowsze technologie urządzenie, które pomoże nam skutecznie przeciwdziałać zagrożeniom w naszej okolicy. W trakcie uroczystości, wręczono odznaczenia wyróżnionym strażakom, którzy wykazali się szczególnym poświęceniem i odwagą w walce  z pożarami i innymi zagrożeniami. Ich bohaterstwo stanowi dla nas wzór do naśladowania  i motywację do ciągłego doskonalenia swoich umiejętności.

Samochód strażacki został uroczyście w imieniu samorządu przekazany przez Wójta Gminy w asyście Pani Poseł Anny Paluch i Pana Posła Edwarda Siarki oraz zastępcy Komendanta Wojewódzkiej PSP Mariusza Łaciaka.

W trakcie przemówień, słowa podziękowania i uznania dla pracy strażaków oraz zachętą do dalszego zaangażowania w ochronę życia i mienia, zostały przekazane przez ważne osobistości lokalne oraz przedstawicieli władz.
Wójt Gminy w swoim przemówieniu zaznaczył „jestem bardzo szczęśliwy, ze po wielu trudach udało się pozyskać średni samochód strażacki dla OSP Ochotnica Górna. Jest to wielka sprawa, dla całej wspólnoty, bo samochód nie służy Strażakom tyko nam. Druhowie z Ochotnicy Górnej w pełni na to auto zasłużyli swoją dzielności, sprawnością i niezawodnością. W dodatku nie zamieniali nowego samochodu na nowszy, tylko otrzymują sprzęt konieczny do prowadzenia akcji, bo poprzedni był najstarszy w Powiecie Nowotarskim. I ten nowy samochód powoduje, że jednostka kwitnie a młodzieżowa drużyna się rozwija”.
Wójt podkreślił również, że „pozyskanie tego samochodu nie przyszło łatwo i przyjemnie a sukcesy okupione dużym wysiłkiem smakują najlepiej”. 

Osobne podziękowania za działalność Strażaków oraz życzenia bezpiecznych powrotów z akcji przekazała również w imieniu Rady Gminy Ochotnica Dolna Pani Maria Chlipała-Gołdyn Wiceprzewodnicząca Rady.
Podziękowania i życzenia dla Druhów z OSP złożyli również Parlamentarzyści:  P. Anna Paluch Poseł na Sejm, P. Jan Hamerski Senator RP oraz P. Edward Siarka Wiceminister.
Druhom i ich rodzinom życzymy wszelakiej pomyślności, jak najmniej wyjazdów bojowych a jak już się zdarzą to bezpiecznych powrotów.

Z ramienia urzędu udział w uroczystości wzięli:
Wójt Gminy Tadeusz Królczyk, Zastępca Wójta Krzysztof Jurkowski, Sekretarz Gminy Maria Łojas- Jurkowska, Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Maria Chlipała-Gołdyn, Bożena Kuziel Przewodnicząca Komisji Turystyki, Promocji i Rolnictwa, Barbara Udziela Przewodnicząca Komisji Budżetu i Ochrony Środowiska, Andrzej Runger Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Stanisław Faltyn Przewodniczący Komisji Infrastruktury, Budownictwa i Inwestycji.
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas