aktualności

Święto Niepodległości w Ochotnicy

14.11.2023

W sobotę 11 listopada w całej Polsce obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. W Ochotnicy Dolnej jak co roku uczczono ludzi, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

Uroczystość rozpoczęła się rano mieszkańcy Ochotnicy Dolnej wzięli udział w Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, po której delegacja wraz z pocztami sztandarowymi udała się pod pomnik Ofiar Krwawej Wigilii aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.  Przed południem Wójt Gminy Tadeusz Królczyk złożył wiązanki kwiatów pod tablicami upamiętniającymi walczących o niepodległość oraz ofiary II Wojny Światowej z Tylmanowej. Na tą uroczystość uczniowie ze szkoły podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej przygotowali piękny flagami malowany taniec.


Po uroczystościach w Tylmanowej mieszkańcy Ochotnicy Górnej oraz Związek Podhalan w Ochotnicy Górnej tradycyjnie  po Mszy Świętej za Ojczyznę, udali się pod Krzyż Niepodległości wzniesiony na górze nad kościołem. Tam zapłonęła Watra Wolności oraz odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu kapeli „Ochotni” pod przewodnictwem Krzysztofa Dobrzyńskiego. Apel poległych odczytał Piotr Król Prezes Związku Podhalan. W obchody 105. rocznicy odzyskania niepodległości włączyli się także harcerz z Ochotnicy Górnej. W wydarzeniu uczestniczyli m. in. Tadeusz Królczyk Wójt Gminy, Aneta Wolańska Kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury w Ochotnicy Górnej, Piotr Król Prezes Związku Podhalan, Krzysztof Dobrzyński.
Wieczorem w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej odbył się koncert patriotyczny „Pośpiewajmy Razem”. 
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 07 12.2023
  • 10 12.2023
  • 16 12.2023
  • 17 12.2023
  • 30 12.2023
  • 31 12.2023
  • 31 12.2023
reklama
dołącz do nas