aktualności

Wąwóz Homole nagrodzony Złotą Pinezką

27.12.2023

W środę 27 grudnia Regionalny Konserwator Przyrody Małgorzata Mordarska-Duda wręczyła Złotą Pinezkę dla polskiej przyrody przyznaną Wąwozowi Homole położonemu w Jaworkach w Nadleśnictwie Krościenko nad Dunajcem.

Małgorzata Mordarska-Duda - Regionalny Konserwator Przyrody wręczyła Złotą Pinezkę dla polskiej przyrody przyznaną Wąwozowi Homole położonemu w Nadleśnictwie Krościenko. Złotymi Pinezkami Mapy Google postanowiły uhonorować najlepiej oceniane zielone zakątki Polski. Rezerwat przyrody Wąwóz Homole jest jednym z pięciu najlepiej ocenionych rezerwatów przyrody w Polsce według użytkowników Map Google. Spośród ponad 1500 rezerwatów przyrody Wąwóz Homole zyskał pierwsze miejsce jeśli chodzi o ilość opinii i ocen dodawanych przez użytkowników na Mapach Google. 
Rezerwat Wąwóz Homole został utworzony w 1963 roku. Obejmuje wąwóz skalny, którego dnem płynie potok Kamionka, schodzący do doliny Grajcarka. Celem ochrony w formie rezerwatu jest zachowanie wąwozu skalnego w Małych Pieninach, odznaczającego się wyjątkowo pięknym krajobrazem i zawierającego liczne osobliwości przyrody żywej i nieożywionej. Jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na terenie Nadleśnictwa Krościenko.

jd / Nadleśnictwo Krościenko
 
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 02 03.2024
  • 03 03.2024
  • 10 03.2024
reklama
dołącz do nas