aktualności

Gala sportu w Ochotnicy Dolnej

13.02.2024

Były gratulacje, podziękowania i życzenia dalszych sukcesów podczas III Gali Sportu w Ochotnicy Dolnej. W sobotę, 10 lutego w Restauracji OCH w Ochotnicy Dolnej zgromadzili się sportowcy, trenerzy, działacze, organizatorzy z wszystkich dziedzin sportu z Tylmanowej i Ochotnicy aby podsumować zeszłoroczne osiągnięcia.

 
Galę otworzył Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna, który przywitał zgromadzonych gości. Na gali zgromadzili się zarówno sportowcy, trenerzy, działacze sportowi i przedstawiciele władz lokalnych, aby wspólnie celebrować osiągnięcia naszych lokalnych bohaterów sportowych.  Następnie, prezesi poszczególnych klubów przedstawili swoją dotychczasową działalność sportową, zwracając uwagę na największe dokonania zawodników. Pierwszym klubem przedstawiającą swoją działalność był klub GKM – Gorczański Klub Motorowy w Ochotnicy Górnej, prezes Szymon Wójciak zanim przeszedł do prezentacji powiedział od siebie kilka słów o zmarłym przyjacielu, zawodnikowi i mieszkańcu naszej gminy – Rafale Kuzlu oraz uczciliśmy 1 minutą ciszy.
Klub GKM w tym roku organizował zawody Hard Endruro Rocky Hills, na które zapisało się ponad 300 zawodników, to rekordowa ilość osób dla klubu. Na zawodach pojawoła się ekipa RedBull, która dobiera sobie starannie wydarzenia, na których chcę się pojawić. Zawodnicy, którzy stanowią serce klubu –  Michał Wilczek (zwycięzca w KIDS RACE podczas Mistrzostw Świata Super Enduro w Krakowskiej Tauron Arenie). Hubert Hyła  (wicemistrz Hard Enduro Południe w klasie PRO, czołowy zawodnik pucharu Europy Super Enduro), Rafał Czajka (wielokrotny zdobywca najwyższych miejsc podium w klasie Expert), Krzytof Nedzka (wicemistrz Śląska Trial amator PRO), Krzysztof Waligóra (mistrz otwartych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego w klasie Senior1), Damian Chrobak II Wicemistrz Hard Enduro Południe w klasie OPEN, Łukasz Zborowski (czołowy polski zawodnik Hard Enduro), Jakub Maślanka (II wicemistrz otwartych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego – Cross Country), Robert Maślanka (mistrz wicemistrz otwartych Mistrzostw Województwa Podkarpackiego) oraz trener Rafał Luberda (wielokrotny mistrz Polski).
Kub sportowy LKS Lubań Tylmanowa zaprezentował trener Piotr Kwit wyszczególniając najważniejsze osiągnięcia klubu na przełomie 2023 roku, w tym roku klub obchodził swoje 30-lecie powstania. Klub osiągnął w tym roku wiele sukcesów m.in. 19 meczy wygranych a tylko 2 przegrane co doprowadziło ich do upragnionego awansu. Po prezentacji wójt gminy wspomniał również o naszym zmarłym Marku Żołędziu wieloletnim trenerze za wszystko co zrobił dla tej sportowej grupy.
MKS Trial Ochotnica zaprezentowali Stanisław Szlaga sekcja rowerowa, Grzegorz Kopeć sekcja motorowa. Sukcesy, które zdobyli zawodnicy w sekcji rowerowej to 1 Puchar Węgier, 1 Mistrzostwa Słowacji w biketrialu rowerowym, 2 Mistrzostwa i Puchar Czech w biketrailu, Mistrzostwa w Hiszpanii i Glasgow.  Zawodnicy ze szczególnymi osiągnięciami Jan Szlaga ( Mistrz Polski 10 x 1 miejsce na podium w Mistrzostwach i Pucharze Polski, Słowacji, Czech i Węgier), Adam Szlaga (Vice Mistrz Polski oraz Mistrz Słowacji Biketrail 4 x 1 miejsce na podium w Mistrzostwach i Pucharze Polski, Słowacji, Czech i Węgier) Michał Łętowski (Mistrz Polski 1×1 miejsce na podium w Mistrzostwach Polski). Sekcja motorowa  – Mistrzostwa Strefy Polski Południowo- Zachodniej Trial 2023 w Nowym Targu i w Limanowej.
RMK TYLMANOWA to kolejny klub z pasją do motorów, który osiąga niesamowite wyniki. Viceprezes klubu przedstawił zeszłoroczne osiągnięcia zawodników klubu RMK Tylmanowa. Zawodnicy klubu w 2023 roku brali udział w Cykl Hard Enduro Południa, mistrzostwa polski południowej w motocrossie, pucharze polski południowej w cross country i mistrzostwach województwa podkarpackiego cross country. Najbardziej utytułowany zawodnik to Kacper Dudzic. W zeszłym roku klub organizował Hard Enduro Południe w Tylmanowej gdzie wystartowało ponad 300 zawodników z Polski, Słowacji,
Kolarstwo Szosowe, w tym miejscu prezentacje przedstawił Cezary Szafraniec, który szczegółowo omówił sukcesy naszej rodaczki, mieszkanki Kasi Niewiadomej, która prezentuję swoją ciężką pracę na całym świecie. Jest wyróżniana i chwalona wszędzie. W tym momencie Kasia przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu stąd nie mogła być razem z nami. Wielki Puchar w imieniu najbardziej utytułowanej polskiej zawodniczki odebrali jej rodzice Lucyna i Stanisław. Wójt podziękował również Józefowi Olchawie za wkład i zaangażowanie w rozwój kolarstwa w Gminie Ochotnica Dolna.
LZS KS GORC to kolejny klub z naszej gminy, który rozwija oraz wspiera młode talenty w rozwijaniu swojej pasji piłkarskiej. Prezentacje prezentował prezes klubu Krzysztof Ligęza, który po krótce podzielił się z osiągnięciami klubu. Wspomniał, że w tym roku klub obchodzi 25- lecie istnienia klubu piłkarskiego.
UKS GÓRZANIE to klub, który rozwija pasje siatkarstwa. Prezentację klubu przedstawił prezes oraz trener klubu Łukasz Mikołajczyk. Omówił m.in. osiągniecia klubu w 2023 roku, I miejsce w międzyszkolnych zawodach sportowych w mini piłce siatkowej, I miejsce Ośrodka Sportowego „Pieniny” w Szczawnicy, II miejsce w Powiecie, I miejsce o Puchar Wójta Krościenko n/Dunajcem. Wszyscy zawodnicy po prezentacji zostali uhonorowani przez Wójta Gminy.
Klub Sportowy Karate Kyokushin Inpakuto Łukowica, powstał 3 lata temu. Na ten moment klub liczy około 80 zawodników w różnym wieku od 5 do 50 lat. Klub bierze udział w Ogólnopolskich Turniejach Karate.  W 2023 roku kub zdobył 85 pucharów.
Ludowy Klub Sportowy „Dunajec” w Krościenku nad Dunajcem z oddziałem w Tylmanowej. Jest to dość świeży klub, który przybliżyła nam Wiceprezes Katarzyna Jargiło. Klub ten jest miejscem, gdzie pasjonaci kajakarstwa mogą rozwijać swoje umiejętności, uczestniczyć w treningach prowadzonych przez doświadczonych instruktorów oraz brać udział w zawodach i wyprawach kajakarskich.
Niezwykłym i symbolicznym akcentem gali było wystąpienie naszego paraolimpijczyka Jana Chryczyka zdobywcy wielu medali na paraolimpiadach i rekordzistę świata w pływaniu.
Na koniec części oficjalnej Wójt Gminy podziękował również osobom, które organizują zawody sportowe na terenie naszej gminy m.in. Violetcie Domaradzkiej, która w tym roku organizuję którąś z kolei impreze sportowa Gorce Ultra Trial, na którą przyjeżdżają tysiące zawodników zmierzyć się z naszymi Gorcami, oraz Bartoszowi Ciesielce, który jest organizatorem największych zawodów na Podhalu Pieniny Ultra Trial, w tamtym roku po raz pierwszy pojawiła się trasa na Lubań, w tym roku będzie to kontynuowane.  Wójt podziękował również Tomaszowi Jagiele, który jest trenerem personalnym w naszym Gminnym Klubie Fitness.
Po prezentacjach Wójt, wraz z kierownictwem klubów, wręczał zawodnikom puchary, gratulując sukcesów i życząc kolejnych w 2024 roku!
„Chciałem z całego serca pogratulować i podziękować wszystkim zawodnikom, zarządom klubów sportowych, trenerom i działaczom, kibicom i sponsorom klubów. Dziękuję rodzicom za niezwykłe wsparcie jakie dają swoim trenującym dzieciom.Dzięki Waszemu ogromnego zaangażowaniu i pracy Ochotnica i Tylmanowa sportem stoi a nasi zawodnicy sięgają po najwyższe trofea.Życzę Wam, aby kluby nadal rozwijały się znakomicie. Zawodnikom życzę sięgnięcia po najwyższe miejsca„. – powiedział wójt gminy Tadeusz Królczyk.
Atmosfera wydarzenia była nacechowana ekscytacją i dumą, gdyż mieliśmy okazję świętować sukcesy i wysiłek naszych sportowców na różnych arenach sportowych. Oprócz podsumowania i wręczenia nagród, gala sportu była także okazją do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami oraz planów na przyszłość. Wspólne świętowanie i emocje towarzyszące tego typu wydarzeniom sprawiły, że gala sportowców była nie tylko wydarzeniem sportowym, ale również społecznym i kulturalnym.

UG Ochotnica Dolna
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 02 03.2024
  • 03 03.2024
  • 10 03.2024
reklama
dołącz do nas