aktualności

Fotoradar w Tylmanowej

29.02.2024

W Tylmanowej w ciągu drogi wojewódzkiej 969 odbyło się spotkanie robocze dotyczące lokalizacji planowanego masztu fotoradaru do punktowego pomiaru prędkości. W ramach spotkania wyznaczono lokalizację, stacjonarnego urządzenia, który będzie rejestrował rejon szkoły podstawowej w Tylmanowej – kierunek pomiaru na podstawie analizy WRDP Nowy Targ od Krościenka do Nowego Sącza.

Fotoradar ma za zadanie zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom. Zdyscyplinowanie kierowców poprzez świadomość, że ich prędkość jest monitorowana i że przekroczenie limitu może skutkować konsekwencjami.
Po wizji w terenie, władze gminy wraz z gośćmi udali się do Urzędu Gminy aby omówić dalsze plany bezpieczeństwa na terenie gminy. Poruszony został temat zamontowania fotoradaru w miejscowości Tylmanowa w os. kłodne w związku z wielokrotnymi wnioskami mieszkańców, radnych i gminy. Omówiono również dodatkowe oznakowanie zmniejszenia prędkości na łuku drogi i trudności z włączaniem się do ruchu w ciągu drogi wojewódzkiej. Po rozmowach ustalono, że gmina zwróci się z wnioskiem do ZDW Nowy Sącz o montaż luster typu U-18 w rejonie skrzyżowań z drogami gminnymi, które w ocenie gminy ułatwią włączenie się do ruchu mieszkańców.
„Nie możemy czekać z działaniami aż dojdzie do nieszczęścia – musimy robić wszystko, aby do tragicznych wypadków nie doszło”– podkreśla wójt gminy Ochotnica Dolna, Tadeusz Królczyk.
W spotkaniu udział wzięli z ramienia Gminy: Tadeusz Królczyk – Wójt Gminy Ochotnica Dolna, Krzysztof Jurkowski – Zastępca Wójta Gminy Ochotnica Dolna, Maciej Mikołajczyk – Przewodniczący Rady Gminy Ochotnica Dolna.
Ryszard Mularz – Delegatura Południowa GITD, Zbigniew Czwakier – Delegatura Południowa GITD, Jan Stachoń – Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Nowym Targu, Łukasz Tomoń– komisarz WRD KWP w Krakowie, Leszek Łazarz– RDW Nowy Sącz, Romuald Łaszczyński– firma Zurad, Grzegorz Zadrożny– firma Zurad.
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 15 04.2024
  • 20 04.2024
  • 29 04.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas