aktualności

Nagrody dla reprezentantów Gminy Czorsztyn podczas 48. Konkursu Muzyk Podhalańskich i Śpiewaków Ludowych

18.03.2024

17 marca 2024 r. w Auli Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu, odbył się 48. Konkurs Muzyk Podhalańskich i Śpiewaków Ludowych.

Komisja konkursowa w składzie: Krzysztof Trebunia Tutka, Przewodniczący, Monika Kurzeja, Helena Buńda, Tomasz Hornik i Tadeusz Watycha po wysłuchaniu 12 muzyk w kategorii dorosłej, 6 muzyk w kategorii młodzieżowej, 12 muzyk w kategorii dziecięcej, 12 grup śpiewaczych w kategorii dorosłej, 1 prezentacji w kategorii Mistrz i uczeń – instrumentaliści oraz 6 w kategorii Mistrz i uczeń - śpiew, 4 śpiewaków solistów oraz 7 instrumentalistów postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia dla grup muzycznych, reprezentujących Gminę Czorsztyn.
Zespół Mali Maniowianie reprezentowały dwie muzyki, które otrzymały wyróżnienie.
Muzyka dziecięca w składzie: Michał Jandura, Justyna Janczy, Karolina Karwaczka i Mikołaj Szlachcic. Druga wyróżniona grupa, to muzyka młodzieżowa w składzie: Zuzanna Huzior, Anna Dobrzyńska, Paulina Plewa i Katarzyna Gier.
Natomiast Andrzej Budz, instruktor gry - zajął pierwsze miejsca i otrzymał nominację na 58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym!
Gratulujemy również Muzyce z Pienin za zajęcie drugiego miejsca i nominację na 58. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. Muzyka zagrała w składzie: Tomasz Bodziarczyk, Paweł Piątek, Marek Piątek i Artur Majerczak.
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas