aktualności

Spotkanie z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego i Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie

16.03.2024

Dzisiaj w Urzędzie Gminy w Ochotnicy Dolnej w sali obrad odbyło się pierwsze spotkanie dotyczące budowania niezależności energetycznej oraz efektywności ekologicznej z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Sztaszica w Krakowie. Spotkanie to miało na celu rozpoznanie sytuacji energetycznej w Gminie Ochotnica Dolna oraz stworzenie modelu energetycznego obejmującego cały system włączając takie sektory jak energia elektryczna, transport, ogrzewanie (ciepło), przemysł, rolnictwo.

Spotkanie miało na celu wsparcie planowania procesu transformacji energetycznej dla całej Gminy aby była w jak największym stopniu samowystarczalna energetycznie w okresie rocznym.
Po części oficjalnej w Urzędzie Gminy władze Gminy wraz z gośćmi udali się do Zakładu Gospodarki Komunalnej w Tylmanowej w celu pokazania wdrożonych systemów odnawialnych źródeł energii jakimi są farma fotowoltaiczna, magazyn energii i  suszarnia drewnaopałowego wykorzystująca pompa ciepła 11 KW.
W spotkaniu udział wzięli: Tadeusz Królczyk Wójt Gminy Ochotnica Dolna, Grzegorz Wójciak Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej, Marcin Hebda, przedstawiciele UMWM –Kinga Radon Dyrektor Departamentu Środowiska, Justyna Mazurkiewicz Kierownik Zespołu Klimatu, Marcin Zdanowski Specjalista Techniczny,przedstawiciele AGH- dr hab.inż. Ewa Adamiec, dr hab. inż. Artur Wyrwa, dr. inż. Janusz Zyśk, Maciej Raczyński, Antoni Bugaj.
Nasza Gmina została wytypowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego i AGH do opracowania i realizacji projektu gminy samowystarczalnej energetycznie.
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas