aktualności

Przedświąteczne malowanie pisanek

30.03.2024

W Piątek Wielkanocny w budynku dawnego MOKu w Szczawnicy odbyły się warsztaty dla dzieci z malowania pisanek, które dały niepowtarzalną możliwość twórczego przygotowania się do świąt Wielkiej Nocy i stworzenia pięknej dekoracji do wielkanocnego koszyczka.

Zajęcia prowadzone przez panią Joannę Dziubińską pozwoliły dzieciom spojrzeć artystycznie na świat i rozwinąć zdolności plastyczne i manualne. Wspaniale pobudziły wyobraźnię i angażowały do wspólnej aktywności i kreatywności. Podczas zajęć młodzi wymalowali ok. 300 pisanek.
Tradycja zdobienia wielkanocnych jaj jest bardzo długa. Każde dziecko miało możliwość poznania różnych sposobów i technik zdobniczych. Celem warsztatów było propagowanie i kultywowanie tradycji związanej z okresem Świąt Wielkanocnych.
Malowane jajko - pisanka to jeden z głównych symboli Świąt Wielkanocnych. Możliwość własnoręcznego wykonania pisanki to niesamowita radość.
Warsztaty wielkanocne to także znakomita okazja do pokazania dzieciom, jak ważne są przygotowania do świąt i dlaczego należy zadbać o pielęgnowanie tradycji i ich odpowiednią atmosferę.
galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 15 04.2024
  • 20 04.2024
  • 29 04.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas