aktualności

Dzień Bibliotekarza w Gminnej Bibliotece Publicznej

12.05.2024

W Dniu Bibliotekarza, 8 maja, Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała dwa spotkania, które okazały się niezwykle interesujące i wyjątkowe.

Na początku odbyło się spotkanie Klubu Miłośników Książki, podczas którego Teresa, Hanna i Bożena podzieliły się swoimi przeżyciami z podróży do Anglii. Opowiedziały o swoim pobycie, każda przedstawiając inny punkt widzenia na ten fascynujący kraj, z trzech zupełnie różnych perspektyw. Klimatyczne uliczki Londynu, różnorodna architektura miasta, galerie sztuki, imponująca katedra w Peterborough, magiczne widoki Seven Sisters i urokliwa atmosfera Brighton, to tylko niektóre z miejsc, o których można było posłuchać. Na zakończenie stwierdzono, że podróżowanie to najlepszy sposób na rozwijanie swoich horyzontów i poznawanie różnych kultur.

Drugie spotkanie, dedykowane emerytowanym pracownikom z okazji Dnia Bibliotekarza, było pełne nostalgii i sentymentalnych momentów. To był prawdziwy powrót do przeszłości, kiedy karty katalogowe trzeba było pisać ręcznie i korzystać z inwentarzy kartkowych. Podczas spotkania bibliotekarze wspominali swoje doświadczenia związane z pracą w bibliotece, dzieląc się cennymi radami i zaangażowaniem w promocję czytelnictwa.

Obie relacje, choć zupełnie różne, były równie inspirujące i ważne dla rozwoju społeczności czytelników oraz budowania więzi międzyludzkich.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniach.

W. Walkowska- kierownik GBP w Krościenku n.D
Źródło: UG Krościenko

reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 03 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas