aktualności

Festyn rodzinny w Łapszach

05.06.2024

Dzień Dziecka to wyjątkowy czas, pełny radości i dobrej zabawy i tak właśnie w Gminie Łapsze Niżne świętowano Dzień Dziecka. Festyn rodzinny od lat cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży.

Całe rodziny mogły beztrosko spędzić czas, uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych oraz w przygotowanym programie artystycznym. Na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Dunajec” w trzech grupach wiekowych, uczniowie z ZPO w Niedzicy przypomnieli scenkę obyczajową Smatlorz, zaś  uczniowie ZPS w Kacwinie przenieśli publiczność do początków chrześcijaństwa Polski. Uczestnicy zajęć prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury także mieli okazję do zaprezentowania nabytych umiejętności podczas pokazu jiu-jitsu oraz prezentacji ZUMBY w dwóch kategoriach wiekowych. Uczniowie Społecznego Ogniska Muzycznego oraz Szkoły Muzycznej 1 stopnia w Łapszach Niżnych zaprezentowali grę na instrumentach i taniec. Niewątpliwie jednym z najbardziej wyczekiwanych punktów programu był finał ,,Konkursu Talentów”, w którym uczestnicy prezentowali różnorodne umiejętności.

Po obejrzeniu występów 18 finalistów jury w składzie: Krystyna Rapta, Piotr Cudzich, Piotr Szewczyk, przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Nagrodę specjalną otrzymała Kornelia Zygmuntowicz – akrobatyka,

I miejsce – Sebastian Markowicz – gra na skrzypcach,

dwa równorzędne II miejsca: Maja Malec –  taniec, Maria Strączek – śpiew,

dwa równorzędne III miejsca: Aleksandra Stanek – recytacja, Igor Sołtys  – taniec i śpiew,

trzy wyróżnienia: Paweł Findura – gra na akordeonie, Karol Wójtowicz – śpiew i gra na gitarze, Szymon Froncz – układanie kostki Rubika.

Także widzowie mieli możliwość oddania głosu na najlepszy występ, Nagrodę Publiczności zdobyły: Kornelia Zygmuntowicz – akrobatyka, Maria Strączek – śpiew .

Nagrodami w Konkursie Talentów były bony podarunkowe do sklepu Empik, ufundowane przez wójta gminy Łapsze Niżne Pana Jakuba Jamroza. Nagrodę Publiczności ufundowało Stowarzyszenie „Dzieci i Młodzież Spisza”, zaś dla osób które wypełniły kupon i wzięły udział w głosowaniu na nagrodę publiczności nagrody rzeczowe ufundował Gminny Ośrodek Kultury.

Emocje konkursowe ostudził koncert Beti śpiewa dla dzieci.

Każde chętne dziecko mogło sobie pomalować twarz, wziąć udział w warsztatach plastycznych, zrobić tatuaż lub wziąć udział w warsztatach zdrowej żywności przygotowanych przez uczniów Szkoły Branżowej 1 stopnia w Niedzicy.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się  stoisko Rady Rodziców z ZPO w Niedzicy, którzy przygotowali regionalne przysmaki oraz warsztaty plastyczne i florystyczne, a cały dochód został przeznaczony na wsparcie zakupu wózka inwalidzkiego dla Piotrusia Kromki.

GOK

galeria zdjęć
reklama
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 14 06.2024
  • 30 06.2024
  • 30 06.2024
reklama
dołącz do nas