co, gdzie, kiedy

VI Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP

09.09.2018
VI Ogólnopolska Olimpiada Sportowo-Pożarnicza Strażaków OSP odbędzie się w dniach 08-09 września. Tegoroczna edycja Olimpiady nie będzie rozgrywana jak dotychczas w Szczawnicy, a po raz pierwszy w nowym miejscu na terenie Ośrodka Czorsztyn-Ski w Kluszkowcach.
 

Zmiana miejsca i związane z tym nowe wyzwania sportowe, to niespodzianka zwłaszcza dla stałych od kilku lat uczestników tych popularnych wśród strażaków zawodów. Na atrakcyjność tych zawodów wpływa niespotykany nigdzie w kraju przebieg konkurencji i formuła zawodów strażackich według pionierskiego pomysłu organizatorów ze Szczawnicy. Bez wcześniejszych eliminacji 5-osobowe drużyny OSP z naszego regionu mają możliwość rywalizacji z reprezentantami jednostek OSP z wielu województw. Zawody trwają dwa dni i rozgrywane są z osobno klasyfikowanymi i nagradzanymi podziałami na drużyny pożarnicze druhów, druhen oraz mieszane. Startujący zawodnicy muszą być pełnoletni, jednak organizatorzy warunkowo dopuszczają do startu w każdej ze zgłoszonych drużyn do 2 zawodników, którzy ukończyli 15 lat. Na wyznaczonej w górskim terenie trasie od momentu startu do chwili przekroczenia linii mety, drużyny mają w jak najkrótszym czasie do zaliczenia różne kolejno następujące po sobie przeszkody i zadania, każdego dnia inne.

Dla zawodników, kibiców i zaproszonych gości będą organizowane w trakcie zawodów dodatkowe atrakcje m. in. prezentacje przez producentów i dystrybutorów sprzętu strażackiego, pokazy sprawnościowe, występy regionalne, konkursy i wiele innych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają stałych i nowych uczestników do wypróbowania swoich sił w rywalizacji sportowej i do udziału w dobrej zabawie podczas tegorocznej edycji Olimpiady. Zapisy drużyn trwają do 06 września.
Szczegółowe informacje w sprawie zawodów tel. 731 880 083 , mail: tokbike1@op.pl , Facebook Osp-sport

 

Organizatorzy Zawodów Dariusz i Zbigniew Tokarscy, Współorganizator Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego w Krakowie,

Partnerzy Ośrodek Czorsztyn Ski w Kluszkowcach, Urząd Gminy w Czorsztynie, OSP Kluszkowce

komentarze