co, gdzie, kiedy

Oratoria Haendla w Nowym Sączu

22.10.2018

Międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 (chór&orkiestra) pod dyrekcją Agnieszki Żarskiej zaprezentuje 22.10.2018 r. w kościele św. Ducha w Nowym Sączu fragmenty wielkich Oratoriów G.F.Haendla. W programie koncertu znajdą się wybrane chóry i arie oraz uwertury z Oratorium Mesjasz, Teodora, Saul oraz Juda Machabeusz. Arie altowe zaprezentuje kontratenor - Kacper Szelążek.

Wieczorny koncert oratoryjny poprzedzony zostanie specjalnym koncertem interaktywnym dla dzieci z sądeckich szkół, w formie spotkania interaktywnego, w oparciu o słynny chór „Alleluja!” z Oratorium „Mesjasz”. Ten oryginalny koncert odbędzie się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” które jako partner projektu, włącza się aktywnie w organizację dziecięcej widowni .

Wydarzenia organizowane są w ramach projektu pn. : „Baroque Collegium 1685 dla dzieci i młodzieży”, organizowanego przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół”, Grupą Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica oraz Fundacją Andrzeja Mańkowskiego. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Baroque Collegium 1685 to międzynarodowy zespół wokalno-instrumentalny, założony i prowadzony przez muzykolog i dyrygent - Agnieszkę Żarską. Swoją działalność zainaugurował w 2016 roku. Występował m.in. na festiwalach Iubilaei Cantus, Barokowe Eksploracje oraz Gorczycki Festival na Śląsku; dwukrotnie prezentował bachowskie kantaty w ramach prestiżowego cyklu : BACH200UW na zaproszenie Uniwersytetu Warszawskiego. W bieżącym roku Zespół podjął współpracę artystyczną z jednym z najlepszych interpretatorów muzyki J.S.Bacha na świecie - holenderskim śpiewakiem Peterem Kooij.

 

komentarze