co, gdzie, kiedy

Rodzinny Piknik Ekologiczny

28.04.2019
 Wójt Gminy Ochotnica Dolna serdecznie zaprasza na Rodzinny Piknik Ekologiczny, który odbędzie się 28 kwietnia w Amfiteatrze przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej.
Startujemy o godz. 15:00
Serdecznie zapraszamy !
Ekologia to wymóg naszych czasów, to obowiązek wobec naszej zielonej planety. Pomimo obawy sprzed paru lat, iż większość osób będzie ją traktować jako przymus okazało się, że sami, z własnej woli, stajemy się coraz bardziej na nią otwarci. Konieczność segregacji śmieci, ograniczania
zużycia jednorazowych reklamówek, poszanowania energii przyjęła się w społeczeństwie .
Piknik w stylu eko to nie tylko sposób na kształtowanie swojego pozytywnego wizerunku jako organizatora dbającego o ekologię, to przede wszystkim sposób na dobrą, rodzinną zabawę.
Świadome dbanie o otoczenie, o młode pokolenie, to także wizja lepszej przyszłości dla nas, w momencie gdy ono dorośnie.
Podczas wydarzenia zadamy sobie kilka pytań....
Co to jest recykling?
Co robimy ze zużytymi aluminiowymi puszkami?
które źródło energii jest odnawialne?
Co to jest niska emisja?
Ponadto w programie występy zespołów, animacje, sztafety sportowe, stoiska z atrakcjami i wiele innych ciekawych ekologicznych akcji.
UWAGA !
Każdy z mieszkańców proszony jest  o wzięcie ze sobą plastikowej butelki. Stanowi ona swoisty bilet wstępu na piknik.
W zamian za butelkę każdy przybyły otrzyma sadzonkę. Przyniesione butelki będą użyte w czasie zajęć plastycznych. Dzieci zbudują z nich wielkiego butelkowego stwora. W tym kawałku plastiku drzemie wielki potencjał ;););)
komentarze