co, gdzie, kiedy

5-lecie szczawnickiej Galerii Krzywa Jabłonka

31.10.2019
Szczawnicka Galeria Sztuki Ludowej i Rękodzieła zaprasza na jubileuszową wystawę pt. "5 lat minęło"..., podczas której prezentowane będą prace właścicielek galerii: Joanny Dziubińskiej i Anny Madei.
Wystawę można oglądać do końca października, w Szczawnicy przy ul. Pienińskiej 4
 
Wernisaż wystawy odbędzie się 14 września o godz. 18:00
Gościem specjalnym będzie podróżniczka, kobieta mediów Agnieszka Pietruszka.
W programie m.in. projekcja filmu: DEKALOG WARTOŚCI ZANZIBAR – Co naprawdę jest ważne w życiu?  Jest to film, którego lipcowa premiera odbyła się w Stone Town  na ZIFF- 21 Zanzibarskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym.  Jest to część międzynarodowego projektu „Dekalog Wartości” którego autorką jest  Agnieszka Pietruszka.
Celem projektu jest odkrycie w zmieniającym się świecie tego, co naprawdę jest ważne w życiu, czym należy się kierować. Do projektu zapraszanych jest 10 postaci, znanych i szanowanych przez swoje społeczności, którzy odpowiadają na to pytanie. Na konferencji prasowej po premierze  licznie zgromadziły się media, partnerzy, środowisko artystyczne Zanzibaru, współtwórcy projektu i sami bohaterowie. Przybyły także Minister Informacji, Turystyki i Dziedzictwa Narodowego  Zanzibaru Mohmoud Thabit Kombo, gratulując autorce podkreślił, że wartości Zanzibarczyków odkryła i pokazała osoba z Europy, z Polski odsłaniając tym samym ikony Zanzibaru. Ambasada RP w Dar es Salaam jest patronatem przedsięwzięcia, na konferencji był obecny konsul  p. Grzegorz Kacprzyński wspierając inicjatywę polskiej dziennikarki.
Projekt będzie nadal realizowany na wszystkich kontynentach w osiemnastu krajach. Pierwsza edycja odbyła się w Polsce, w Warszawie.
W przyszłym roku planowana jest Etiopia i  Egipt. Zakończeniem projektu będzie ogólnoświatowa wystawa prezentująca wartości z 18 krajów na świecie i 180 postaci. 

WYSTAWĘ MOŻNA OGLĄDAĆ DO KOŃCA PAŹDZIERNIKA
 
JD/MSZ
komentarze