co, gdzie, kiedy

Opera komiczna „Wiejski targ”

02.06.2022
W ramach XII edycji Barokowych Eksploracji w Szczawnicy odbędzie się współczesna premiera opery komicznej Jiri Antonina Bendy „Wiejski targ” z 1775 r., w wykonaniu czeskich artystów.

Już po raz ósmy, na zaproszenie dyrektor artystycznej Barokowych Eksploracji  Agnieszki Żarskiej, czescy artyści przywiozą do Szczawnicy produkcję operową i nie po raz pierwszy będzie to współczena, światowa premiera zapomnianego dzieła, które dzięki Marowi Štrynclowi i jego zesołom: Musica Florea Praha i Collegium Floreum - powraca na muzyczne sceny. 

Spektakl w reżyserii Magdaleny Švecovej będzie mieć miejsce w Dworku Gościnnym w Szczawnicy.

Miejscówki można rezerwować telefonicznie: 609 31 77 71

Organizatorami tegorocznej edycji Barokowych Eksploracji są: stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny oraz Musica Florea Praha, współorganizatorami: Pieniny SPA Resort, Centrum Kongresowe Dworek Gościnny w Szczawnicy.
Partnerem głównym jest  Województwo Małopolskie. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.  Wsparcia udzielili także: Ministerstwo Kultury Republiki Czeskiej, Centrum Kultury, Sportu i Promocji w Szczawnicy, 
Współpraca promocyjna: Czeskie Centrum w Warszawie, PKL Palenica

Jiří Antonín Benda
„Wiejski targ”
opera komiczna z 1775 r.

2 czerwca 2022, godz. 19.00
Dworek Gościnny - Szczawnica, ul. Park Górny 7

Wykonawcy:
Soliści: Helena Kalambová, Eliška Minářová, Doubravka Součková,Miloš Horák, Martin Javorský, Čeněk Svoboda, Aktor:  Justin Svoboda
Kostiumy: Roman Šolc, Markéta Štormová, scena:  Václav Krajc, Jiří Bláha
Reżyseria: Magdalena Švecová
Orkiestra Musica Florea Praha, chór Collegium Floreum
Kierownictwo art., dyrygent: Marek Štryncl
komentarze