co, gdzie, kiedy

Piknik Profilaktyczny

26.06.2022
26 czerwca w Szczawnicy, na Placu przy Dolnej Stacji Kolei Linowej na Palenicę odbędzie się kolejna, IV edycja Pikniku Profilaktycznego organizowany przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowym Targu działające przy
Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Nowym Targu wraz z Miastem i Gminą Szczawnica

Piknik promuje dbanie o zdrowie psychiczne i dedykowany jest zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W programie m.in. występy zespołów muzycznych i tanecznych, gry i zabawy, animacje dla dzieci: bańki mydlane, malowanie twarzy, dmuchańce, mega klocki, warsztaty plastyczne, panele dyskusyjne nt. zdrowia psychicznego i metody terapii, jaką jest otwarty dialog, konkursy z atrakcyjnymi i nagrodami.

Na pikniku będą dostępni specjaliści: psychoterapeuci, psychiatrzy, psychologowie, ratownicy medyczni, trenerzy profilaktyki realizujący warsztaty w szkołach, instytucjach i przede wszystkim asystenci zdrowienia – czyli osoby, które same przeszły kryzys psychiczny, odbyły szkolenie i teraz udzielają wsparcia.
W namiotach a także podczas spacerów, będzie można porozmawiać, poradzić się wykwalifikowanych specjalistów oraz zapoznać się z twórczością literacką i rękodziełem Asystentów Zdrowienia i uczestników Klubu Samopomocy.

Wszystkie atrakcje są bezpłatne.

Centrum Kultury, Sportu i Promocji Szczawnica w ramach rozpoczęcia Lata
Pienińskiego przygotowało koncerty na których wystąpią: Adam Adamuczuk, Fabian Kurnyta, młodzież z programem artystycznym, opracowanym przez Ewę Walkowską, gościnnie wystąpi Zespół Honaj z Dursztyna oraz o 19:30 gwiazda wieczoru Zespół Future Folk.
komentarze