aktualności

Turyści chętnie przyjeżdżają w Pieniny

17.01.2019
Małopolska Organizacja Turystyczna przygotowała na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego raport na temat ruchu turystycznego w Małopolsce. Zbadano m.in., które miejsca w województwie cieszą się największą popularnością wśród turystów. W pierwszej dziesiątce znalazły się m.in. Niedzica, Czorsztyn Krościenko i Szczawnica.

Zagrożenie lawinowe w Wąwozie Homole

16.01.2019
Nadleśnictwo Krościenko informuje, że w Wąwozie Homole istnieje możliwość wystąpienia zjawisk lawinowych w żlebach i jarach schodzących do wąwozu.

Bardzo złe warunki na drodze do Nowego Targu

16.01.2019
Czytelnicy alarmują, że bardzo złe warunki panują na drodze z Krościenka do Nowego Targu. Nawiany, rozjeżdżony śnieg, zaspy, lód - istna szklanka. Drogę blokują tiry, które nie mogą podjechać na wzniesienia. Policja stara się pomóc kierowcom, radząc kierować się na objazdy

W Szczawnicy dzieci nie będą się nudzić

16.01.2019
Ferie w Szczawnicy rozpoczęły się pełną parą. Dzieci i młodzież aktywnie i kreatywnie spędzają czas wolny od zajęć szkolnych. Podczas ferii uczniowie mogą brać udział w szerokiej gamie zajęć m.in. plastycznych, sportowych, językowych.

Ostra dyskusja podczas sesji

16.01.2019
Na sesji Rady Miejskiej w Szczawnicy jedni narzekali na stan odśnieżania dróg i chodników oraz opowiadali, jak ludziom puszczają z tego powodu nerwy, drudzy zaś apelowali o cierpliwość i radzili, żeby samemu chwycić za łopaty. - To nie jest tak, że musimy od razu, już, teraz, godzinę po tym jak spadnie śnieg, zagwarantować każdemu i wszystko - mówił burmistrz.

Kolejny przebojowy teledysk licealistów

15.01.2019
Tradycją Liceum Żeromskiego jest składanie życzeń świątecznych w formie teledysku. .W szkole realizowana jest innowacja pedagogiczna „warsztaty SOVARTu". Dzięki uprzejmości Pana Piotra Lelito ze studia Sovart w Szczawnicy, młodzież naszego liceum może spełniać swoje marzenia o profesjonalnym śpiewaniu, nagrywając piosenki jak zawodowcy. Stroną przygotowania muzycznego zajmuje się Łukasz Kudłaty Różycki.

Jeżdżę z głową

15.01.2019
Miasto i Gmina Szczawnica realizować będzie od 14 do 27 stycznia 2019 r. projekt „Jeżdżę z głową” w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych, poprzez zorganizowanie (do wyboru): nauki jazdy na nartach (zjazd i/lub biegi), nauki jazdy na snowboardzie (zjazd), dla wszystkich chętnych uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Szczawnica, nie umiejących jeździć na nartach czy snowboardzie.

Szczawniccy radni uczcili pamięć prezydenta Adamowicza

15.01.2019
Wczorajsza V sesja Rady Miasta i Gminy Szczawnica rozpoczęła się uczczeniem minutą ciszy pamięci zamordowanego w niedzielę prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

GOPR-owcy codziennie ratują życie. Każdy kto idzie w góry powinien mieć aplikację Ratunek

14.01.2019
Mamy piękną zimę, która jednak pokazuje swoje niebezpieczne oblicze. Niemal codziennie ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR wzywani są do niesienia pomocy poszkodowanym lub nierozsądnym turystom. Choć w tych warunkach niesienie pomocy jest znacznie trudniejsze niż w lecie, to na naszych ratowników zawsze można liczyć.

Policja przypomina: w góry, na ferie tylko na „zimówkach”. Warto też mieć łańcuchy

14.01.2019
Na początku Nowego Roku na drogach panował wzmożony ruch związany z powrotami ze świątecznego wypoczynku, występowały intensywne opady śniegu, drogi były bardzo śliskie, co spowodowało bardzo duże utrudnienia. Kierujący, aby ominąć korki jechali drogami bocznymi wyznaczonymi przez nawigację, które były bardzo wąskie i strome, często nieodśnieżone co powodowało bardzo duże trudności i kolejne zatory drogowe.
Strona 1 z 495
1 2 3 4 5 ... | następna | ostatnia
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 20 01.2019
  • 09 02.2019
  • 09 02.2019
  • 10 02.2019
  • 28 02.2019
reklama
dołącz do nas