aktualności

Dzieci testują zjeżdżalnię i bramkę celnościową od LGD Gorce-Pieniny

22.03.2019
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Krościenku n/D mogli wypróbować urządzenia rekreacyjne tj. dmuchaniec zjeżdżalnia, bramka celnościowa oraz stroje postaci bajkowych. Sprzęt został pozyskany przez Stowarzyszenie LGD "Gorce-Pieniny" w ramach realizacji projektu pn. „Mobilna Strefa Animacji”. Projekt polegał na zakupie urządzeń rekreacyjnych, które mają na celu wzbogacić atrakcje wydarzeń plenerowych na obszarze działania LGD Gorce-Pieniny.

Noga z gazu. Drogówka prowadzi dziś kaskadowe pomiary prędkości

22.03.2019
W całym kraju policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Gaz coraz bliżej Szczawnicy

21.03.2019
Bardzo szybko postępuje budowa sieci gazowej w stronę Szczawnicy. Prace trwają już na granicy Krościenka i Szczawnicy. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

Kulturowa Rozmowa

21.03.2019
W dzień św. Patryka w Muzycznej Owczarni w Jaworkach trwała „Kulturowa Rozmowa”, a dokładniej koncert Mirosławy Zaziąbło – Hubiak z Przyjaciółmi promujący płytę o tym tytule.

"Dzień Wagarowicza" - działania prewencyjne policjant

21.03.2019
21 marca to kalendarzowy dzień wiosny i związana z nim tradycja organizowania przez dzieci i młodzież szkolną tzw. „Dnia Wagarowicza”, dlatego w tym dniu policjanci będą prowadzić działania prewencyjne. Funkcjonariusze będą kontrolować miejsca w rejonie szkół, placówek oświatowych oraz miejsca grupowania się dzieci i młodzieży, w szczególności parki, skwery, tereny przywodne, galerie, punkty sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.

Lada moment ruszy spływ Dunajcem. A jak to było 87 lat temu?

20.03.2019
Zima 2018-2019 odchodzi do historii, pienińska wiosna puka do naszych drzwi. Już 1 kwietnia rusza kolejny sezon flisacki. Z tej okazji na swoim profilu facebookowym flisacy przygotowali nie lada niespodziankę – przypominają film z 1932 roku. Warto obejrzeć…

Ogromne konsekwencje wypalania traw

19.03.2019
Wisenna pogoda sprawiła, że niektórzy wypalają suche trawy sądząc, ze poprawi to żyzność gleby, a nowa trawa urośnie szybciej. Na terenie powiatu nowotarskiego odnotowano już kilka tego typu przypadków. Ogień jest żywiołem, który bardzo szybko się rozprzestrzenia. W pożarach powstałych na wskutek wypalania traw giną nie tylko podpalacze, ale również osoby postronne, a nawet walczący z nim strażacy.

Przez usterkę mieszkańcy płacą większe rachunki

19.03.2019
Mieszkańcy gminy Ochotnica Dolna są zaskoczeni rachunkami za prąd, a wszystko za sprawą źle działających paneli fotowoltaicznych. Grzałki pobierały prąd z sieci, zamiast ze słońca.

Jaworki ponownie stawiają na kobietę

18.03.2019
W niedzielę 16 marca w Jaworkach odbyły się wybory na sołtysa wsi. Miejsce dotychczasowej sołtys Bożeny Soleckiej zajęła Urszula Dulak

Niecodzienny wypadek w Dębnie

17.03.2019
W Dębnie doszło do niezwykłego zdarzenia. Samochód osobowy wpadł w poślizg i dachował. Z pojazdu wypadły na jezdnię dwie osoby. Samochód ponownie stanął na kołach - a kierowca pojechał dalej.
Strona 1 z 507
1 2 3 4 5 ... | następna | ostatnia
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 03.2019
reklama
dołącz do nas