aktualności

Czorsztyn stawia na naturę! Wielkie sadzenie drzew w Gminie Czorsztyn.

18.05.2017

Na wzgórzach sołectwa Kluszkowce, tuż nad taflą Jeziora Czorsztyńskiego wyrośnie ponad 35 tys. nowych drzew! Na tzw. Pustej Górze, na powierzchni obejmującej 5,5 ha firma Gardena Sp. z o.o. z Nowego Sącza wraz z pracownikami Zakładu Gospodarki Komunalnej w Maniowach zasadziła ponad 31 tys. sadzonek sosny, modrzewia, brzozy oraz świerka. To jednak nie koniec akcji sadzenia drzew. Jesienią, posadzonych zostanie następnych 4 500 tys. sadzonek.

Jak dookoła krzyczą ekolodzy, bez drzew nie ma tlenu, dlatego też Gmina Czorsztyn postanowiła przyłączyć się do akcji mającej na celu neutralizację dwutlenku węgla. W tym celu samorząd nawiązał współpracę z Fundacją Aeris Futuro, która prowadzi statutową działalność ekologiczną, w szczególności realizuje program CZAS NA LAS wpisujący się w ogólnoświatową strategię przeciwdziałania zmianom klimatu i zwiększania lesistości oraz prowadzeniu działań informacyjnych i edukacyjnych na temat roli drzew dla środowiska
 i problemu zmian klimatu, a także promowaniu odpowiedzialnego biznesu.
            Akcja sadzenia nowych drzew jest możliwa dzięki dofinansowaniu, jakie Fundacja wraz z samorządem w roli partnera pozyskała w ramach kolejnej edycji sadzenia drzew
 z Fundacją Yves Rocher. Wysokość pozyskanego dofinansowania to 55 194,50 zł brutto. Całość zadania zrealizowana zostanie w terminie do 01.12.2017 r.
Serdeczne podziękowania składamy Leśniczemu Gminy wraz z jego pracownikami, oraz pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej za szczególne zaangażowanie w pracach przy sadzeniu drzew.
                                                                                                         
Opr. Aneta Markus
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 28 04.2018
  • 28 04.2018
  • 28 04.2018
  • 29 04.2018
  • 29 04.2018
reklama
dołącz do nas