aktualności

Weekend z kajakami w Krościenku

04.09.2017

W pierwszy weekend września Krościenko nad Dunajcem stało się prawdziwym rajem dla kajakarzy górskich, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych. W sobotę odbywał się tam nocny slalom kajakowy dla dzieci w ramach „ Ligii Młodzików” natomiast w niedzielę Memoriał im. Bronisława Warusia.

W sobotę sportowe wzmagania poprzedził występ zespołu Ahaju Fusion z Boliwii. Muzycy zaprosili publiczność do wspólnej zabawy oraz śpiewania.  Miłą niespodzianką było  wykonanie przez boliwijski  duet polskiego hitu disco polo „Przez twe oczy  zielone”.
 
Punktualnie o dwudziestej rozpoczęły się zmagania dzieci z nurtem Dunajca. W zawodach odbywających się koło mostu w Krościenku wystartowały dziewczęta i chłopcy  w  dwóch kategoriach wiekowych oraz w kategorii dwójek .  Przeprowadzono również punktację drużynową. Tegoroczna edycja była wyjątkowa - po raz pierwszy slalom odbywał się w nocy. Każdy z zawodników miał do dyspozycji dwa przejazdy. Do punktacji końcowej był brany najlepszy rezultat. Nocny slalom był bezpieczny dzięki strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Krościenku n/D, którzy oświetlili tor kajakowy oraz ratownikom z  Grupy Ratownictwa Specjalistycznego - Instytutu Ratownictwa na Rzekach Górskich  i Powodziowych. W organizację tego przedsięwzięcia  włączyła się również Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Krościenko n/D. 
 
Uroczyste podsumowanie zawodów miało miejsce w krościeńskim amfiteatrze. Wójt Gminy Krościenko Jan Dyda podziękował wszystkim zawodnikom oraz trenerom i wyraził nadzieję, że slalom w pięknej nocnej scenerii odbędzie się również w przyszłym roku. Medale i dyplomy najlepszym zawodnikom wręczał wójt gminy Krościenko Jan Dyda.
 
Oto wyniki:
C1 Młodzików:
 1. Maciej Bartos – LKK Drzewica
 2. Jakub Ruchała – KS START Nowy Sącz
 3. Mikołaj Mastalski – KKK Kraków
 
C1 Modziczek:
 1. Alicja Bulera – LUKS Kwisa
 2. Katarzyna Liber – KS START Nowy Sącz
 3. Dominika Brzeska – KS START Nowy Sącz
 
K1 Młodzików:
 1. Mikołaj Mastalski – KKK Kraków
 2. Aleks Kopczyński -  LKK Drzewica
 3. Antoni Ligas – SKS Sokolica
 
K1 Młodziczek:
 1. Dominka Brzeska – KS Start Nowy Sącz
 2.  Dominika Danek – KS START Nowy Sącz
 3. Alicja Bulera – LUKS Kwisa
 
C2 Młodzików:
 1. Edward Baum i Jakub Ruchała – KS START Nowy Sącz
 2. Michał Ciągło i Jarosław Kolat – KS START Nowy Sącz
 3.  Aleks Kopaczyński i Maciej Bartos – LKK Drzewica
 
Specjalną nagrodę, z życzeniami dalszych sukcesów sportowych dostała  Agata Waruś za udział w swoich pierwszych zawodach kajakowych.
 
W niedzielę rano kajakarze przenieśli się na tor kajakowy Pod Wyrem. Odbył się tam Memoriał im. Bronisława Walusia.
 
Weronika Błażusiak
galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
 • 25 05.2018
 • 26 05.2018
 • 30 05.2018
 • 02 06.2018
 • 02 06.2018
 • 03 06.2018
 • 03 06.2018
 • 29 07.2018
reklama
dołącz do nas