aktualności

Nowa szkoła otwarta i poświęcona. " To najlepszy dowód na to, że rząd Beaty Szydło dostrzega też te małe miejscowości"

04.09.2017

Z udziałem wojewody małopolskiego Piotra Ćwika przed południem w Kluszkowcach odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia i poświęcenia nowego budynku szkoły podstawowej.

- Mamy dzisiaj przyjemność świętować radosne wydarzenia dla naszej społeczności - powiedział na powitanie wójt gminy Tadeusz Wach. - Budynek ten został wybudowany wysiłkiem wielu osób i jest to dobry czas, by im wszystkim teraz podziękować. 

W pierwszej kolejności wójt dziękował parlamentarzystom - senatorowi Janowi Hamerskiemu i posłance Annie Paluch, wojewodzie Piotrowi Ćwikowi, premier Beacie Szydło za udzielone wsparcie finansowe. - Dziękujemy za zrozumienie, za wsparcie naszego wniosku do Warszawy, który zaowocował przyznaną dotacją w wysokości 2,1 miliona złotych - przypomniał. W dalszej kolejności dziękował wykonawcom, projektantom, radnym, sołtysom i współpracownikom. 

Budowa nowej szkoły, podkreślał wójt, była konieczna, bo warunki, jakie panowały w starej urągały pracy nauczycieli i nauce uczniów. Inwestycja pochłonęła 6,6 miliona złotych. 

- Pamiętam marzec tamtego roku, gdy przyjechaliśmy tutaj z poseł Anną Paluch i wójt mówił nam zafrasowany, że zaczęliśmy budowę, ale będzie ciężko ją skończyć, bo brakuje pieniędzy - wspominał wojewoda. - Porozmawialiśmy trochę na ten temat, odwiedziliśmy starą szkołę, gdzie ujęła mnie atmosfera, jaka tam panowała mimo trudnych warunków. Widać było, że jest tam wspólnota. Wtedy złożyliśmy deklarację, że postaramy się to wesprzeć. Cieszymy się, że te środki się znalazły. To najlepszy dowód na to, że rząd Beaty Szydło dostrzega też te małe miejscowości. 

Po przemówieniach oficjele przecięli wstęgę i oficjalnie ją otwarli, a ksiądz poświęcił budynek. 

Przy okazji otwarcia, wojewoda odznaczył wójta Tadeusza Wacha medalem Brązowy Krzyż Zasługi. 

r/ma/ zdjęcia Michał Adamowski
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 25 05.2018
  • 26 05.2018
  • 30 05.2018
  • 02 06.2018
  • 02 06.2018
  • 03 06.2018
  • 03 06.2018
  • 29 07.2018
reklama
dołącz do nas