aktualności

Jarmuta nadal liderem

23.10.2017

Jarmuta Kolex Szczawnica nadal na pozycji lidera V ligi. Tym razem piłkarze z pienińskiego uzdrowiska wygrali na wyjeździe z Ogniwem Piwniczna 2:4.

Podczas meczu w Piwnicznej pierwsza bramka padła bardzo szybko. Nie minęła pełna minuta, a feralnie z piłką na wślizgu minął się Ojrzanowski, tym samym stwarzając kapitalną okazję dla Oleksego. Napastnik gospodarzy z zimną krwią skorzystał z szansy i dał prowadzenie swojemu zespołowi. Jarmuta pokazała już nie raz w tym sezonie, że potrafi podnieść się po utracie bramek i tym razem nie było inaczej. Najpierw daleki wyrzut z autu Jasiurkowskiego poszybował z pole karne, gdzie z zamieszania skorzystał Ojrzanowski pakując futbolówkę tuż pod poprzeczką. Za sprawą Mrówki Jarmucie udało się wyjść na prowadzenie jeszcze przed przerwą. Dośrodkowywał Tumidaj, dając mocną piłkę na krótki słupek, a snajper gości z bliska wpakował ją do siatki. Po przerwie Jarmuta zaczęła od mocnego uderzenia. Konkretnie od potężnej bomby z woleja J. Pietrzaka, który po wybiciu piłki przez jednego z obrońców rywala bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę. W podobnych okolicznościach padła bramka kontaktowa dla gospodarzy. Na listę strzelców kolejny raz wpisał się Oleksy oddając kontrujący strzał z dystansu. Ostatnie słowo w tym meczu mięli jednak goście, a dokładniej rozgrywający świetne spotkanie J. Pietrzak. Broniąca się w końcówce Jarmuta wykorzystała nadarzającą się kontrę. Piłka od obrony poszybowała do J. Pietrzaka, a ten rajdem z obrońcą na plecach podholował piłkę pod bramkę rywala i ostatecznie zdobył swojego drugiego gola, a czwartego dla ekipy Jarmuty.

Ogniwo Piwniczna – Jarmuta Szczawnica 2:4 (1:2)