aktualności

Cecyliada 2017

05.12.2017

Cecyliada to wspólna inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury w Łapszach Niżnych z/s w Niedzicy oraz parafii św. Bartłomieja Apostoła w Niedzicy. Pomysł na to, by uczcić patronkę muzyki kościelnej – św. Cecylię. Ponadto przy odrobinie zdrowej rywalizacji swoje umiejętności mogą zaprezentować okoliczne schole. I tak 19 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy już po raz piąty odbył się Dekanalny Przegląd piosenki religijnej. Tematem tegorocznego konkursu były słowa św. Brata Alberta „Być dobrym jak chleb”.

Każdy zespół prezentował dwa utwory. Pierwszy o tematyce eucharystii, drugi o dowolnej tematyce religijnej. Podczas konkursu jury wysłuchało 9 występów i postanowiło przyznać następujące miejsca oraz wyróżnienia:

I miejsce: Schola KATARZYNKI z parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej z Nowej Białej,
II miejsce: Schola przy parafii Wniebowzięcia N.M.P. w Niegowici,
III miejsce: Schola SBN z parafii pw. Św. Bartłomieja Apostoła w Niedzicy.
Dwa wyróżnienia dla: Scholi LUX z parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Harklowej oraz Scholi BOSKIE KARMELKI z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kluszkowcach.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim wykonawcom za radosne i pełne pozytywnej energii występy. Dziękujemy także opiekunom za trud pracy włożony w przygotowanie podopiecznych.

Mamy nadzieję, że św. Cecylia pozwoli nam spotkać się za rok, na kolejnej Cecyliadzie.

Organizatorzy Cecyliady
op.JD

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 31 12.2018
reklama
dołącz do nas