aktualności

Poezja dziecięca śpiewana w bibliotece w Krościenku

12.05.2018

"DOwolność czytania” to hasło kampanii społeczno-edukacyjnej 15. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. W dniach od 8-15 maja w całej Polsce bibliotekarze i biblioteki obchodzą swoje święto i jest to kolejny sposób na promocję czytelnictwa. Korzystając z okazji zaprosiliśmy do biblioteki dzieci ze Szkoły Podstawowej nr.1 klasy I-III i z Ochronki im. E. Bojanowskiego . Spotkania odbyły się w miłej atmosferze. Każda lekcja biblioteczna została przygotowana wg innego scenariusza.

Skoro mowa o dowolności czytania, to uczniowie klas II-III, czytali poezję Jana Brzechwy śpiewająco
z Ewą Walkowską.  Muzyka podobnie jak czytanie, wzbogaca życie, rozwija wyobraźnię i wrażliwość , pozytywnie wpływa na osobowość, nastrój i emocje dzieci.  Pobudza wszystkie obszary rozwoju, toteż P. Ewa trafiła w serca młodych czytelników interpretując ,, Kaczkę dziwaczkę” i ,,Lenia” . Dodatkową atrakcją było wysłuchanie jej samej w utworze ,, El pano moruo” Manuella  de Falla- jednego z najwybitniejszych kompozytorów hiszpańskich, aby na koniec ponieść się chwili relaksacji.

Ewa Walkowska – mezzosopranistka i wokalistka estradowa urodzona w Szczawnicy. Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu solowego dr hab. Małgorzaty Ratajczak. Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. K. Jamroz w Kielcach. Uczestniczyła dwukrotnie w warsztatach wokalnych im. Lotty Lehmann w Perlebergu w Niemczech, podczas których otrzymała wyróżnienie. W Polsce umiejętności wokalne doskonaliła również podczas licznych kursów mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez R. Karczykowskiego, M. Kwietnia  i P. Kusiewicza.

UG Krościenko n.D.

komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 21 02.2019
  • 24 02.2019
  • 28 02.2019
reklama
dołącz do nas