aktualności

Udana inauguracja sezonu

15.08.2018

Jarmuta Szczawnica rozegrała dziś swój pierwszy mecz w sezonie - wygrała w Podegrodziu z Grodem 0:2. Gole dla szczawniczan padały ze stałych fragmentów gry.

W pierwszej połowie drużyna gospodarzy praktycznie nie oddała strzału na bramkę Jarmuty. Szczawniczanie prowadzili grę, stwarzali sytuację, a bezradność Grodu przypieczętował sprokurowany przez nich rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił ich etatowy egzekutor – Kuziel. Prowadzenie Jarmuty mogło być znacznie bardziej okazałe, jednak pręty bramki Grodu ściągały do siebie futbolówkę jak magnes. W słupek uderzył Pietrzak, poprzeczkę ostemplował Kozielec, trener szczawniczan miał jeszcze jedną dogodną okazję, ale nieczysto trafił w piłkę. Swoich okazji nie wykorzystali także Zieliński i Jasiurkowski. Wynik spotkania bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego ustanowił Bobak. W ostatnich dwudziestu minutach tempo gry spadło, a akcje gości straciły na płynności. Jarmuta rozpoczyna sezon od wygranej, zdobywając bramki po stałych fragmentach.

Gród Podegrodzie – Jarmuta Szczawnica 0:2 (0:1)
0:1 Kuziel 20 z rzutu karnego
0:2 M. Bobak 50 z rzutu wolnego
Jarmuta: J. Bobak – Ojrzanowski (65 Ciesielka), M. Bobak, Dyląg, Czubiak, Jasiurkowski, Gołdyn (55 Mlak), Pietrzak, Kuziel, Kozielec (90+2 Błażusiak) , Zieliński (90 Janc)