aktualności

Projekt programu Power zatwierdzony!

12.09.2018

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Szczawnicy, jako jedna z nielicznych w naszym powiecie, zakwalifikowała się do realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej.

Zatwierdzony projekt napisany został przez nauczycielkę języka angielskiego i niemieckiego p. Małgorzatę Oleś-Gagatek i nosi tytuł: ,,Podwyższenie umiejętności językowych i metodycznych nauczycieli- kluczem do zwiększenia jakości nauczania i rozwoju współpracy międzynarodowej”. Realizowany on będzie na zasadach programu Erasmus+.

W ramach projektu od września 2018r. nauczyciele uczestniczyć będą w następujących dwutygodniowych szkoleniach zagranicznych:

1. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- kurs metodyczny w języku angielskim pt.’’Teaching English to very young learners” w szkole językowej ”Alpha School of English” w St. Paul’s Bay na Malcie.

2. P. Katarzyna Ciesielka- kurs języka włoskiego w szkole językowej DILIT IH w Rzymie (Włochy).

3. P. Dominika Smolarska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies” w Dublinie (Irlandia).

4. P. Anna Marcińska- kurs specjalistyczny w języku angielskim pt. ‘’English Language Training and Irish Culture” w szkole językowej ‘’Cork English World’’ w Cork w Irlandii.

5. P. Andrzej Hurkała- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’English in Cyprus” w Limassol na Cyprze.

6. P. Jacek Pietrzak- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w Valetcie (Malta).

7. P. Magdalena Styrylska- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Centre of English Studies’’ w Dublinie (Irlandia).

8. P. Dorota Cebula- kurs języka angielskiego w szkole językowej ‘’Easy School Malta’’ w mieście Valetcie (Malta).

9. P. Danuta Urban- udział w ‘’job shadowing”- obserwacja lekcji muzyki w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).

10. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ’’job shadowing’’- obserwacja lekcji j. ang. w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).

11. P. Małgorzata Oleś-Gagatek- udział w ‘’teaching assignment”- prowadzenie lekcji w szkole partnerskiej Gnadenthal-Gymnasium w Ingolstadt (Niemcy).

Cały projekt sfinansowany zostanie ze środków unijnych, a jego budżet wyniesie 25585,00 Euro, co stanowi równowartość kwoty 110327,64 PLN. Jego realizacja pozwoli na podniesienie jakości nauczania w szkole i umożliwi nauczycielom tej szkoły wymianę doświadczeń z nauczycielami z innych krajów europejskich.

galeria zdjęć
komentarze
reklama
najnowsze ogłoszenia
już wkróce
  • 21 03.2019
  • 22 03.2019
  • 31 03.2019
reklama
dołącz do nas