aktualności

Jarmuta przegrywa i traci III miejsc w tabeli

18.10.2018

Jarmuta Kolex Szczawnica przegrała na własnym boisku z drużyną Sokłó Słopnice 1:3. Strata punktów spowodowała utratę trzeciego miejsca w tabeli.

Sokół ruszył na Jarmutę z dziką furią, naciskając na gospodarzy od samego początku spotkania. Jeszcze podczas pierwszych dziesieciu minut Olchawa musiał dwukrotnie ratować swój zespół przed stratą gola. Szczawniczanie bronili się skutecznie do 14 minuty, kiedy to Pach wykorzystał jedną z wielu sytuacji stworzonych przez jego drużynę. Po pół godzinie gry Sokół prowadził już różnicą dwóch goli. Goście wykonywali korner, po dobrej wrzutce Matras ubiegł interweniującego Olchawę i skierował głową piłkę do siatki. Jarmuta odpowiedziała bramką kontaktową zdobytą również z narożnika boiska. W tym wypadku Kuziel kopnął futbolówkę w taki sposób, że piłka bezpośrednio wpadła do bramki zaskakując broniących słopniczan. Kapitalną okazję do wyrównania minutę prze końcem pierwszej odsłony miał Czubiak. Defensor Jarmuty z bliskiej odległości przestrzelił jednak nad bramką po strzale głową. Po przerwie Sokół oddał nieco pola Jarmucie, gospodarze mieli kilka okazji, ale w decydujących momentach zabrakło skuteczności. Sokół czyhający głównie na kontry doczekał się w 87 minucie na swoją szansę i wykorzystał ją. Lach po szybkim wyjściu w ataku uderzył technicznie obok bezradnego Olchawy.

- To jedno z najcięższych gatunkowo spotkań dla naszego zespołu. Mecz walki, która momentami przegraczała granice twardej gry. Zabrakło agresji i większej determinacji w naszych szeregach, które były dziś atutem po stronie rywala. - podsumował trener Jarmuty Jacek Pietrzak.

Jarmuta Szczawnica – Sokół Słopnice 1:3 (1:2)